Exkurzia Okrasa Čadca, rodný dom J. Kronera v Staškove a orloj v Starej Bystrici

Pozývame vás na exkurziu do jedinečnej výrobne vianočných ozdôb, s viac ako 60. ročnou tradíciou výroby vianočných ozdôb. Taktiež navštívime ďalšie zaujímavosti Kysuckého regiónu. Výlet sa uskutoční dňa 9.10.2018.

Informácie o výlete a prihlášky u p. Macháčovej na č. 0902 42 42 79 alebo u p. Macháča cez info@tmtravel.eu, 0904 680 370

 

PROGRAM:

7:15 Odchod ráno zo Žiliny smer Čadca. Prechádzať budeme cez región  Kysuce, ktorý bol v minulosti sídelným územím drobných roľníkov. Našou prvou zastávkou bude Výrobné družstvo Okrasa Čadca, ktoré má viac ako 60 ročnú históriu vo výrobe sklenených ozdôb. Počas exkurzie vo výrobnom podniku sa oboznámime s tradičnou ručou výrobou vianočných ozdôb. Po skončení exkurzie možnosť nakúpiť si výrobky z miestnej produkcie.

 

Následne sa presunieme sa do obce Staškov, kde si pozrieme rodný dom výnimočného herca Jozefa Kronera. Dom existuje od roku 1914 a bol postavený ako strážny dom pre železničnú trať. V súčanosti sa v dome nachádza pamätná izba venovaná tomuto hercovi.

 

Po prehliadke sa vyberieme do Starej Bystrice, ktorá sa pýši zrenovovaným centrom, ktorému dominuje námestie s okolitými stavbami. Dominuje mu unikátny orloj, jediný na Slovensku, ktorý je osadený v najväčšej drevenej soche na Slovensku. Socha má tvar sediacej madony. Astroláb orloja je vytvorený rovnakou firmou, ktorá stavala Pražský orloj.

 

Popoludni návrat do Žiliny.

 

Poplatok: 7 €

V cene je zahrnuté: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, sprievodcovské služby, príspevok za prehliadku rodného domu J. Kronera, poplatok za exkurziu Okrasa Čadca