Hrad a skanzen Ľubovňa a Ružbachy

                                             Zájazd pre členov ZO JDS Žilina

       Prihlásiť sa a zaplatiť poplatok za zájazd treba v kanceláriach ZO JDS Žilina.

 

TERMIN: 4.7.2017, cena 18,50 €

PROGRAM:

6.00│Odchod zo Žiliny, z parkoviska pred COOP Jednota pri autobusovom nástupišti.

 

9.30 │Prehliadka hradu Ľubovňa, ktorý kedysi slúžil na ostrahu severnej hranice Uhorska. Vystriedalo sa v ňom viacero vzácnych kráľovských návštev. Šesť rokov boli v jeho priestoroch uschované poľské korunovačné klenoty. Prestavbami v 16. - 17. stor. sa z neho stala mohutná renesančná pevnosť.

 

Zhradu sa presunieme do podhradia na prehliadku Ľubovnianskeho skanzenu, ktorý mapuje život etnicky zmiešaného regiónu Spiša a Šariša, ktorí v minulosti obývali Slováci, Nemci, Gorali, Rusíni a Židia.

 

Po prehliadke areálu etnografického múzea v prírode nás autobus zavezie do neďalekej obce Vyšné Ružbachy, ktorá vznikla na bohatom zdroji prírodných minerálnych prameňov. V 16. stor. tu boli vybudované kúpele, ktoré sa využívajú na liečenie srdcovo-cievnych a nervových chorôb.Poprechádzame sa v areáli kúpeľov, kde uvidíme prírodné travertínové jazierko – kráter s termálnou vodou. V prípade záujmu je možné okúpať sa v miestnych termálnych prameňoch s teplotou vody 34°C a využiť wellness služby.

 

21.30 │Predpokladaný príchod domov.

 

V cene je zahrnuté: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, sprievodcovské služby


V cene nie je zahrnuté:spoločné vstupné na Hrad Ľubovňa + skanzen dospelí 6 €, deti 3 €, seniori 4,50 €. Kúpanie v Grand hotel Strand Vyšné Ružbachy - krytý termálny bazén 1h: dospelí 5,60 €, deti, seniori a ZŤP 3,20 €. 2h vstup:dospelí 8 €, deti, seniori a ZŤP 4,80 €.

 

Poznámka:Nezabudnite si na cestu pribaliť plavky a osušku!