Pozvánka do divadla

03.02.2017 12:46

Milí priatelia,
pozývame Vás do Mestského divadla Žilina na predpremiéru novej inscenácie:

 

Daniel Doubt VZKRIESENIE

10. február 2017 (piatok) o 18.00 hod. . (špeciálna cena vstupenky pre Vás 3 €)

Inscenácia Vzkriesenie ponúkne inteligentný humor, miestami možno trochu suchý a ironický. Vtipná hra je plná komiky a situačných gagov a odohráva sa v ruskom vydavateľstve, ktoré je existenčne závislé na slávnom spisovateľovi, ktorého knihy vydáva. A práve tento človek stagnuje. Až po uši zaľúbený do šéfky vydavateľstva  je však ochotný pokračovať v práci a písať. Písať na jej nahé telo nový román, a to doslova.  Alebo nás prekvapí vrátnik, ktorý verí, že ho celý život miluje žena, ktorú pozoruje iba z diaľky. Jednoznačný „prípad“ pre múdreho psychológa, ktorý má v prípade takéhoto čudáctva úplne jasno, rovnako ako vo veciach lásky. Vzťahy ôsmich hrdinov príbehu pripravia prekvapivé rozuzlenia. Niektorí prežívajú stavy ako na hojdačke, kolíšu sa z rozumnosti do neuveriteľna a zas späť a iných Intuícia neochvejne vedie k viere v Božiu prozreteľnosť. Lebo napokon ústrednou témou je tu osudovosť lásky a viera v Boha.

Hru uvedie Mestské divadlo Žilina s finančnou podporou Nadácie Tatra banky.

Dramaturgia: MARTIN GAZDÍK

Scéna a kostýmy: EVA KUDLÁČOVÁ RÁCOVÁ

Réžia: EDUARD KUDLÁČ
Účinkujú: BORIS ZACHAR, JÁN DOBRÍK, ANNA NOVÁKOVÁ, BRAŃO BAČO, IVETA PAGÁČOVÁ, MICHAL TOMASY, DAVID UZSÁK / MICHAL KOLEJÁK, JULIÁNA OĽHOVÁ

Ak by Vám termín predpremiéry nevyhovoval, premiéra sa uskutoční 11. februára 2017 (sobota) o 19:00 hod. (špeciálna cena vstupenky pre Vás 6 €).

Vstupenky si môžete rezervovať emailom: skvaro@divadlozilina.eu alebo telefonicky na tel. č. 0915 791 824.

Tešíme sa na Vašu návštevu v divadle.