Pozvánka na výlet Červený kláštor, plte na Dunajci

ZO JDS Žilina Vás srdečne pozýva na výlet do Červeného kláštora spojený s plavbou na pltiach v Pieninách. Záujemcovia o výlet sa môžu prihlásiť a zaplatiť poplatok v kanceláriach ZO JDS Žilina".

 

PROGRAM VÝLETU:

06:00 | odchod zo Žiliny, z pred predajne COOP Jednota, autobusové nástupište smer Poprad.

 

Našou prvou zastávkou bude Červený kláštor. Už od 14. stor. sa mnísi, ktorí sem prišli venovali liečivým rastlinám a ako prví začali využívať účinky miestnej liečivej vody s charakteristickým sírovodíkovým zápachom.

 

Oficiálne ide o Lechnický kláštor, ktorý existuje od 14. stor. Názov červený dostal podľa červeného sfarbenia striech kláštorných objektov. Počas svojej histórie sa stal domovom príslušníkov reholí kartuziánov a kamaldulov, ktoré patrili k najprísnejším pustovníckym reholiam.

 

Po prehliadke Červeného kláštora sa presunieme k rieke Dunajec, kde od prístaviska Pod Lipami absolvujeme asi hodinovú plavbu na drevených pltiach dolu Dunajcom v nádhernej prírodnej scenérii národného parku Pieniny. Budeme sa plaviť prekrásnym kaňonom, ktorý vyhĺbila pohraničná rieka a dozvieme sa aj zaujímavé informácie o histórii pltníctva na Zamagurí.

 

Po plavbe oddych v Chate Pieniny Lesnica, následne odchod na cestu domov.

 

Predpokladaný návrat do Žiliny vo večerných hodinách.

 

V cene je zahrnuté: doprava lux. klimatizovaným autobusom, sprievodca

V cene nie je zahrnuté: vstupné na Červený kláštor dospelí 3 €, seniori 2 €, študenti a ZŤP 1 €, splav plťami na Dunajci 10 €.