Výlet Andrychov park miniatúr a zámok v Pszczyne

Prihlasovať sa na výlet môžete v kanceláriach JDS počas kontaktných dní.

 

PROGRAM:
7:00 Odchod zo Žiliny smer Poľská republika. Trasa zájazdu povedie smerom cez hraničný prechod Skalité.

 

Náš výlet začneme v parku miniatúr v Inwalde, ktorého súčasťou je aj veľký zábavný park s celkovou rozlohou 75 tis. m2. V miestnom parku sa nachádza viac ako 50 najvyznamnejších architektonických divov sveta, od Čínskeho múru cez Bazliliku sv. Petra až po Sochu slobody. Razom sa tak ocitnete v Grécku, Taliansku, Amerike, Francúzsku a ďalších krajinách. Na jednom mieste si tak môžete vychutnať celý svet. ktorý sa reálne nachádza stovky kilometrov od vás.

 

Po prehliadke parku sa autobusom presunieme do mestečka Pszczyna, ktorý sa nachádza v Malopoľskom vojvodstve. Zámok je často označovaný za poľské Versailles. Je postavený vo francúzskom štýle. Impozantná je predovšetkým jeho prijímacia sála a zrkadlová sieň, v ktorej sa pravidelne konajú hudobné predstavenia. Počas I. sv. vojny bol zámok sídlom vrchného veliteľstva nemeckej armády. Súčasťou záhradno-parkového komplexu s rozlohou viac ako 150 ha je aj zubria obora, miesto rezrvácie zubrov a ďalších unikátnych druhov zvierat. V blízkom Staničnom parku sa nachádza skanzen, kde sú na ploche 2 ha sústredené drevené pamiatkypoľskej ľudovej architektúry.

 

Predpokladaný príchod domov o 20.00 hod.

 

CENA: 17 €

 

V cene je zahrnuté: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, sprievodcovské služby, občerstvenie


V cene nie je zahrnuté:park miniatúr8 € (skupinové vstupné), zámok Pszczyna cca 4 €,Zubria oboraseniori 10PLN, Zubria obora+Skanzen 14PLN, cestovné poistenie 2€, (pre osoby nad 70r. 4€)osoba,

Poznámka: Je nutné mať so sebou poľské zloté alebo platobnú kartu kvôli vstupu do Zubrej obory.