Výlet Hrad Modrý Kameň a Gaštanové slávnosti

Pre všetkých záujemcov dávame do pozornosti informáciu o výlete na Hrad Modrý Kameň dňa 6.10.2018, ktorý je spojený s Gaštanovými slávnosťami, ktoré sa tento deň konajú. "Prihlasovať sa  a uhradiť poplatok za dopravu treba v kanceláriách ZO JDS Žilina  v termíne do 27.9.2018."

 

PROGRAM:

6.00 odchod zo Žiliny z pred predajne Coop Jednota pri autobusovom nástupišti. Pokračovať budeme smer Martin, Kremnica.

 

Po príchode do Modrého kameňa, najmenšieho mesta na Slovensku nás čaká prehliadka hradu Modrý kameň. Hrad bol vystavaný v druhej polovici 13. stor v gotickom slohu a neskôr renesančne prestavaný. Počas minulých storočí bol vizuál hradu niekoľkokrát zmenený a za vlády Belu IV sa vďaka svojej strategickej pozícii stal významnou protitatárskou pevnosťou.

 

Hrad je v súčasnosti domovom Múzea bábkarských kultúr a hračiek, ktoré je jediné svojho druhu na Slovensku. Súčasné expozície zahŕňajú históriu a súčasnosť bábkového divadelníctva, vývoj slovenskej hračky po dnešok, historickú expozíciu zubnej techniky a ďalšie drobné výstavky.

 

V tento deň sa v areáli hradu koná tradičné hudobno-kultúrne podujatie Gaštanové slávnosti, ktoré sa teší veľkej popularite. Vystúpi aj speváčka K. Knechtová. Podrobnejší program Gaštanových bude známy čoskoro.

Na mieste sa budete môcť dozvedieť rôzne zaujímavosti, ako používať gaštany v kuchyni pri príprave pokrmov, ale aj ochutnať rôzne gaštanové špeciality.

V neskorých popoludňajších hodinách odchod na cestu domov.Príchod domov vo večerných hodinách.

 

V cene je zahrnuté: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, sprievodcovské služby


V cene nie je zahrnuté: vstup do hradného areálu na Gaštanové slávnosti cca 3 €; Múzeum bábkarskych kultúr a hračiek dospelí 5,40 €, seniori 2,70 €, ZŤP/ ZŤP-S zdarma

Poznámka:Zmena programu vyhradená v závislosti od programu podujatia Gaštanové slávnosti